// Cariera / Lista posturilor vacante

Specialist marketing

Suntem in cautarea unui specialist din domeniul PR si Comunicare, care se va ocupa de analiza, dezvoltarea si gestionarea produselor si serviciilor FinComBank, destinate segmentului de piata in vederea cresterii competitivitatii, cotei de piata si a profitului Bancii.

Responsabilitati de baza:
Pregatirea continutului (atat articole, cat si stiri) pentru postari in mass-media, pe site-uri web ale bancii, paginele din retelele de socializare

Dezvoltarea prioectelor, campaniilor de promovare noi si perfectionarea celor existente;

Elaborarea si coordonarea strategiei de promovare a produsului;

Participarea la organizarea diferitor evenimente;

Dezvoltarea si coordonarea conceptului/design produsului, pozitionarea, mesajul etc.;

Analiza pietei, implementarea noilor mecanisme pentru promovarea produsului;

Organizare de masuri pentru dezvoltarea, producerea, aprovizionarea cu produse publicitare;

Monitorizarea activitatilor in desfasurare si pregatirea conturilor finale;

Cercetarea si obtinerea informatiei suplimentare in mod individual;

Furnizarea informatiei obtinute in termen scurt si restrins.

Cerinte fata de candidat:

studii superioare, preferabil in domeniul marketing;

experienta reusita de 1 an intr-o companie financiara sau in mass-media;

cunoasterea limbilor romana, engleza si rusa;

PC - utilizator experimentat;

disponibilitatea portofoliului, cazuri de success;

calitati personale: responsabilitate, creativitate si initiativa,
independenta, perseverenta, disponibilitatea de a atinge obiectivele, abilitati de comunicare si capacitate de a lucra in colectiv.

Conditii de munca:

angajare oficiala, pachet social;

programul de lucru: Luni-Vineri de la 8:30 la 17:30;

remunerare stabila si in timp util;

oportunitati deschise pentru dezvoltare personala si auto-realizare.

Solicitam candidatilor care suplinesc cerintelor enumerate mai sus sa expedieze CV-ul la adresa de e-mail hr@fincombank.com, indicind codul de post vacant - PR, la subiect.

Vor fi contactati doar candidatii care suplinesc cerintelor.