// Cariera / Lista posturilor vacante

Secretar(a) al Comitetului de Conducere

Responsabilitati:
Asigura receptionarea si prelucrarea materialelor de pe ordinea de zi, ce urmeaza a fi examinate in sedinta Comitetului de Conducere;
Instiinteaza membrii Comitetului de Conducere si persoanele invitate privind data si locul tinerii sedintei Comitetului de Conducere, distribuie agenda si materialele aferente sedintelor.
Intocmeste ordinea de zi a sedintei Comitetului de Conducere si procesele-verbale ale sedintelor Comitetului de Conducere, asigura semnarea lor, elibereaza extrase si copii din procese-verbale sau alte acte din arhiva Comitetului de conducere al Bancii;
Monitorizeaza executarea deciziilor Comitetului de Conducere al Bancii si a termenelor de prezentare a informatiilor/notelor aferente executarii deciziilor Comitetului de Conducere, cu prezentarea rapoartelor;
Asigura intocmirea raspunsurilor la scrisorile parvenite in adresa Comitetului de Conducere al Bancii;
Exercita alte atributii prevazute de legislatia in vigoare, Statutul Bancii si Regulamentul Comitetului de Conducere al Bancii.

Cerinte fata de candidat:
Studii superioare (in jurisprudenta sau economie constituie un avantaj);
Comunicare fluenta in limba romana si limba rusa (engleza constituie un avantaj);
Cunoasterea regulilor lingvistice la intocmirea textelor in limba romana;
Capacitate de sinteza a informatiilor;
Responsabiliate;
Etica profesionala;
Capacitatea de a solutiona situatiile de urgenta in timp optim;
Cunoasterea operarii cu pachetul de aplicatii Microsoft Office;
Experienta de cel putin 1 an in domeniul jurisprudentei sau domeniul bancar.

Ce oferim:
Cursuri gratuite de formare si dezvoltare profesionala;
Ajutor material pentru evenimente speciale;
Prima de performanta;
Vineri - zi de lucru cu program de munca redus;
Pauza dulce cu ceai si biscuiti;
Echipa dinamica si ambitioasa.