// Карьера / Список вакансий

Sef, Sectia Trezorerie

FinComBank este in cautarea unui candidat, cu abilitati de lider, cu o experienta solida in domeniul financiar-bancar, care va contribui la realizarea strategiei bancii.

Responsabilitati:

Organizarea activitatii eficiente a sectiei;
Gestiunea curenta a rezervelor, pozitiilor si altor instrumente ale bancii in scopul mentinerii lichiditatii si a nivelului adecvat al indicilor de risc in efectuarea operatiunilor bancii;
Gestionarea riscului ratei dobanzii curente a bancii si prezentarea recomandarilor cu privire la cresterea venitului net din dobanzi al bancii si a marjei nete a dobanzii pe baza analizei fluxurilor de finantare;
Gestionarea resurselor si a costurilor lor - analiza interna, studiul pietei, tendintele si posibilitatea atragerii noilor resurse, elaborarea recomandarilor privind ratele dobanzilor si conditiile depozitelor;
Asigurarea volumului resurselor banesti in conturile Nostro in marime suficienta pentru efectuarea continua a platilor de catre banca si asigurarea normelor de mentinere a rezervelor stabilite de BNM;
Dirijarea operativa a portofoliului valorilor mobiliare de stat si a valorilor mobiliare corporative.

Cerinte:

Studii superioare cu profil economic, certificari relevante in domeniu;
Experienta profesionala minim de 5 ani in sectorul economic si/sau 3 ani in sectorul financiar-bancar;
Cunoasterea legislatiei nationale si actelor normative ale BNM ce tine de activitatea trezoreriei bancii comerciale;
Detinerea certificatului CNPF de calificare in domeniul valorilor mobiliare;
Capacitatea de analiza si solutionare a situatiilor de urgenta in timp optim;
Cunoasterea limbilor romana, engleza si rusa;
Calitati personale: initiativa, responsabilitate, integritate, dezvoltare profesionala continua.

Ce oferim:

Echipa dinamica si ambitioasa;
Cursuri gratuite de formare si dezvoltare profesionala;
Prima de performanta;
Ajutor material pentru evenimente speciale.

Persoanele interesate vor transmite?CV-ul in format electronic, la adresa de e-mail?hr@fincombank.com.

Doar persoanele selectate vor fi invitate la interviu.?

Datele cu caracter personal vor fi prelucrate de?FinComBank exclusiv in scopul si procesul angajarii, in conformitate cu prevederile legislatiei in vigoare. Aceste date nu vor fi transmise altor parti terte fara acordul prealabil al subiectului datelor cu caracter personal.
Применить