// Карьера / Список вакансий

Specialist Serviciul de evaluare a activelor

Cautam ? o persoana cu competen?a profesionala, spirit organizatoric si de ini?iativa, gindire analitica, aptitudini de comunicare, abilitati de lucru independent si in echipa;

Responsabilitati:
Verificarea si avizarea rapoartelor de evaluare, emise de companiile de evaluare independente;
Evaluarea bunurilor mobile propuse drept garantii;
Verificarea integritatii ?i calitatii bunurilor gajate, ?n cadrul actiunilor de control;
Participarea la actiunile de comercializare a bunurilor transmise ?n posesia Bancii;
Elaborarea documentelor metodologice si de reglementare privind procedura de evaluare si verificare a gajului;
Oferirea suportului profesional ?n colaborare cu subdiviziunile Bancii;

Cerinte fata de candidati:
Studii superioare cu profil economic, tehnic;
Cunoasterea metodelor de evaluare, a legislatiei evaluarii si activitatii colaterale, inclusiv legislatia bancara;
Cunoasterea pachetului Microsoft Office;
Cunoasterea limbii romane si ruse.

Persoanele interesate sunt invitate sa depuna CV-ul prin e-mail: hr@fincombank.com , indicind in tema scrisorii pozitia vacanta .
Применить