// Карьера / Список вакансий

Jurisconsult Serviciul Produse Bancare

Cautam ? o persoana cu competen?a profesionala, spirit organizatoric si de ini?iativa, gindire analitica, aptitudini de comunicare, abilitati de lucru independent si in echipa;

Responsabilitati:
Acordarea de suport juridic multilateral la toate etapele procesului de creditare si vinzarea produselor bancare;
Determinarea procedurilor concrete care urmeaza a fi indeplinite pentru constituirea asigurarilor la credit, coordonarea acestor proceduri cu organele de conducere ale B?ncii;
Explicarea legislatiei, acordarea consultatiilor angajatilor Bancii, elaborarea opiniilor legale pe anumite subiecte de ordin juridic;
Respectarea procedurilor, colaborarea cu subdiviziunile si sucursalele Bancii ?n domeniul prevenirii spalarii banilor si finantarii terorismului, precum si protectia datelor cu caracter personal.

Cerinte fata de candidati:
Studii superioare juridice;
Experienta minima de 3 ani in domeniul juridic ;
Cunoasterea identificarii, optimizarii ?i prevenirii riscurilor juridice in cadrul Bancii;
Cunoasterea pachetului Microsoft Office;
Cunoasterea limbii romane si rusa.

Persoanele interesate sunt invitate sa depuna CV-ul prin e-mail: hr@fincombank.com , indicind in tema scrisorii: Jurisconsult Serviciul Produse.
Vor fi contacta?i doar candidatii selectati.
Применить