// Карьера / Список вакансий

Юристконсульт Службы юридической поддержки

Cautam - o persoana cu competenta profesionala, spirit organizatoric si de initiativa, gandire analitica, aptitudini de comunicare, abilitati de lucru independent si in echipa;

Responsabilitati:
- Realizarea procedeelor juridice si operative de suport juridic a activitatii Bancii si a subdiviziunilor structurale, a sucursalelor/agentiilor Bancii;
- Participarea la elaborarea reglementerilor interne ale Bancii si a altor acte juridice (contracte, formulare-tip, procuri, etc.);
- Explicarea legislatiei in vigoare, acordarea consultatiilor angajatilor Bancii pe problemele de serviciu din activitatea acestora;
- Avizarea, redactarea si analiza juridica a proiectelor de contracte si alte acte, la care a fost implicat si/sau a luat parte;
- Acordarea de suport juridic in procedurile de examinare a cererilor si plingerilor clientilor Bancii, perfectarea consultatiilor pentru angajatii Bancii si a proiectelor de raspuns petitionarilor;

Cerinte fata de candidati:
- Studii superioare juridice;
- Experienta minima de 3 ani in domeniul juridic ;
- Cunoasterea identificarii, optimizarii si prevenirii riscurilor juridice in cadrul Bancii;
- Cunoasterea pachetului Microsoft Office;
- Cunoasterea limbii romane, rusa si engleza (optional).

Persoanele interesate sunt invitate sa depuna CV-ul prin e-mail: hr@fincombank.com, indicind in tema scrisorii: Jurisconsult.
Vor fi contactati doar candidatii selectati.
Применить